Antidecubitus matrac – az ágyhoz kötött életvitel segítője
Sajnálatos módon előfordulhat, hogy az egyik szerettünk átmeneti vagy végleges egészségkárosodást szenved és emiatt ágyhoz kötötten kell élnie. Ilyenkor remek választásnak bizonyul az antidecubitus matrac, ami képes kielégíteni azokat az egyedi igényeket, amik a fekvés, pihenés, alvás során felmerülnek. Ennek a matractípusnak hosszasan lehetne sorolni az előnyeit, de most csak a legfontosabbak említjük meg.
Speciális kialakítás
Az antidecubitus matracnak két típusa van:
- Lágy polyuretán hab: A hagyományos változatokkal szemben kisméretű gúlacsúcsok vannak a felületén, amik sajátos szerepet töltenek be. Képesek arra, hogy a rájuk nehezedő súlyt eloszlassák, ezzel csökkentve a nyomófeszültséget. A terhelés során az erőket a gúlák alsó része felé közvetítik, aminek köszönhetően a betegek sokkal kényelmesebbnek érzik a fekvést.
- Légbefúvásos: amely folyamatosan áram alatt van. Percenként 2-6 l közötti levegőt fúj be a matracba. A kompresszoron lévő Min/Max tekerő gombbal állítható a kompresszor erőssége. A készülék 6 percenként automatikusan vált az egyes szegmensek felfújása között.
Megfelelő szellőzés
A fekvőbetegek a napjuk nagy részét az ágyban töltik. Éppen ezért nagyon fontos, hogy egy olyan matrac legyen alattuk, ami kellőképpen szellőzik. Az antidecubitus matrac kifejlesztése során a szakemberek erre is nagy figyelmet szenteltek, ami által elkerülhetővé válik a fekély, illetve a felfekvés kialakulása.
Az antidecubitus matrac nagy ellenállóképességgel bír
Végül, de nem utolsó sorban az ellenállóképességről is érdemes szót emelni. Mivel szinte egész nap használat alatt van, ezért az is fontos, hogy mennyire bírja a rendszeres igénybevétel során keletkező erőhatásokat. E tekintetben sem lehet panasz rá, ezek a típusú matracok ugyanis kiállják az idő próbáját.